Teslimat ve İade Bildirimi

Firma: Kolaylar Tarım&Arnavutköy Organik

Ad, Soyad / Ünvan: www.kolaylar.com
E-Posta: gogreen@kolaylar.com
Adres: Arnavutköy Mah.  Bebek Arnavutköy Cad. No :53/1 A - 51
34345 Arnavutköy- Beşiktaş/İstanbul TÜRKİYE


Telefon: +90 212 257 57 05  +90 534767 42 65

Teslimat

Kolaylar.com’da , sipariş verdiğiniz gün ve takip eden üç gün içinde teslimat saati belirleme imkanı sunulmaktadır. Siparişiniz Teslimat Seçeneği ekranından seçeceğiniz saat dilimi içinde size teslim edilecektir.

İstediğiniz teslimat dilimine sipariş verebilmek için, ilgili teslimat diliminin başlangıcından 60 dakika öncesine kadar siparişinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Toplu siparişleriniz için ilgili operasyon birimimiz tarafından aranarak teslimat günü, zamanı ve şartları ile ilgili bilgi tarafınıza verilecektir. 

 

Bölgesel Teslimat Koşulları : 

Siparişinize başlamadan ana sayfadaki “Bölgesel Teslimat Koşulları“ nı tıklayarak, teslim alacağınız semt için uygun olan gün ve saat dilimlerini görebilirsiniz.

 

Hizmet Alanları: 

Ana sayfadaki seçtiğiniz semt seçeneğinin üzerini tıklayarak hangi illerde ve ilçelerde, hangi bölgelere teslimat yapıldığını görebilirsiniz.

 

Sipariş Limiti ve Nakliye Ücreti:

Sipariş onayı e-postasının ALICI’ya gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler aşağıda belirtilen İstanbul ili bölgelerinde SATICI tarafından yapılır, aşağıda belirtilen bölgeler dışındaki ilçe ve semtler ile İstanbul dışı siparişlerde SATICI’nın anlaşmalı olduğu Kargo Şirketine verilir.

SATICI tarafından İstanbul ili içerisinde hizmet verilen bölgeler:

Beşiktaş Bölgesi

Levent – Etiler –Maslak – Sarıyer Bölgesi

Avrupa Yakası Hisarüstü ve Hisar Bölgesi

İstinye – Tarabya – Yeniköy - Bebek – Arnavutköy(Boğaz) – Kuruçeşme – Ortaköy Hattı

Nişantaşı – Taksim – Mecidiyeköy – Şişli – Kağıthane Bölgesi

Belirtilen bölgelerde asgari sipariş tutarı 100,00 TL’dir.

Belirtilen bölgelerdeki asgari sipariş tutarının (100,00 TL) altındaki siparişler için 20,00 TL servis bedeli  tahsil edilmektedir.

Köylere, askeri birliklere ve girişi özel izine tabi yerlere teslimat yapılmamakta olup, siparişinizi teslim edecek anlaşmalı kargo firmasının hizmet vermediği noktalara sipariş teslimatı yapılmamaktadır.

İstanbul dışındaki şehirlere sadece belirli ürün gruplarında teslimat yapılmaktır. Bu ürünlerin teslimatı kargo şirketleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Kargo ücreti teslim alınan şehir ve ürüne göre değişmektedir. Kargo ücreti sepetinizi tamamladıktan sonra teslimat adresi sayfasında belirtilmektedir.

Bu şehirler için verilen sipariş tutarı minimum 100,00 TL olmalıdır. 

Köylere, askeri birliklere ve girişi özel izine tabi yerlere teslimat yapılmamakta olup, siparişinizi teslim edecek anlaşmalı kargo firmasının hizmet vermediği noktalara sipariş teslimatı yapılmamaktadır

Teslim alacağınız ürünlerin adetleri hizmet verdiğimiz operasyon mağazalarının internet stokları ile sınırlıdır.  www.kolaylar.com  üzerinden sadece perakende satış hizmeti verilmekte olup, toptan satış yapılmamaktadır.

Siparişteki ürün fiyatları, siparişin oluşturulduğu gün geçerli olan fiyatlardır. Sepetteki ürün fiyatlarının değişmesi durumunda dahi, siparişin oluşturulduğu gün mevcut olan fiyatlardan, siparişteki ürünler teslim alınır. Web sitemizdeki fiyatlar ve kampanyalar internet alışverişlerine özel olup, mağazalarda farklı fiyatlandırma ve kampanyalar yapılabilir. 

Kilogram üzerinden satılan tartılı mallardan sipariş verdiğiniz takdirde sipariş miktarına uymak için azami gayret gösterilecektir. Buna rağmen, hazırlanan ile talep edilen gramaj ,farklılık gösterebileceği için önceki ekranda hesaplanan toplam alışveriş tutarı,teslimat anındaki fatura tutarından değişik olabilir. 

 Teslimat sırasında ürünlerinizi kontrol etmenizi öneririz. Siparişleriniz e-arşiv ya da irsaliye ile teslim edilmektedir. Sipariş teslimatı sırasında müşterilerimiz e-arşiv ya da irsaliye üzerine okunaklı bir şekilde adını soyadını ve imzasını atması gerekmektedir. Online ödemeli siparişlerde ise teslim alan kişinin ek olarak T.C Kimlik numarası da yazması gerekmektedir. Belirtilen şartların uygulanmaması durumunda Kolaylar Tarım ve Arnavutköy Organik siparişi teslim etmeme hakkını saklı tutar.

Teslimat sırasında ürün iadesi :

İade etmek istediğiniz ürünleri teslimat esnasında teslimat görevlisine teslim edebilirsiniz. Sipariş tutarını online kredi kartı ile ödemeyi seçtiyseniz iade ettiğiniz ürünlerin tutarı kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıdaki ödeme seçeneklerinden birini seçtiyseniz toplam fiyat üzerinden faturalandırılacaktır. 

 

Teslim alacağınız ürünlerin, sitedeki isim ve açıklamaları ile ilgili olarak üretici firma tarafından yapılacak güncellemelerden Kolaylar Tarım ve Arnavutköy Organik sorumlu değildir.

 

KARGO TESLİM ALMA İŞLEMİ

Kargonuz elinize ulaştığında doğrudan kargo görevlisinin ibraz edeceği, ürünü teslim aldığınızı gösteren belgeye imza atmadan önce  ürününüzün kargo paketinde  herhangi bir hasar olup olmadığına emin olun. Eğer ürün eksiksiz ve hasarsız bir şekilde ulaştırıldıysa, kargo görevlisinin uzattığı teslim belgesini imzalayabilirsiniz. Eğer üründe bir hasar ya da eksik varsa, kargo görevlisinden “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamasını isteyin ve ürünü teslim almayın. Ürünü kargo görevlisine iade edin. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta: Hasar Tespit Tutanağını hazırlamadan önce ürünü teslim aldığınıza dair bir imza atmamış olmanız gerekmektedir. Kargo görevlisi acelesi olduğunu ve hemen gitmesi gerektiğini söylese bile bunun sizin yasal hakkınız olduğunu unutmayın.

 

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemine ilişkin olarak T.C Sağlık Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Covid-19 tedbirleri, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında işletmemizce uygulanmaktadır.